Lampa do naświetlań Bioptron Pro 1
Strona główna » SPRZĘT REHABILITACYJNY » FIZYKOTERAPIA » LAMPY TERAPEUTYCZNE » Lampa do naświetlań Bioptron Pro 1
Lampa do naświetlań Bioptron Pro 1Lampa do naświetlań Bioptron Pro 1Lampa do naświetlań Bioptron Pro 1
Lampa do naświetlań Bioptron Pro 1Lampa do naświetlań Bioptron Pro 1Lampa do naświetlań Bioptron Pro 1

Lampa do naświetlań Bioptron Pro 1

{__FB_WYSLIJ}
{__GOOGLE_PLUS}
Leczenie Światłem Lampy BIOPTRON Pro 1 można prowadzić w domu, ale także w profesjonalnych placówkach medycznych i centrach terapeutycznych.

  • Opis produktu

Urządzenie jest dostępne wraz z ergonomicznym statywem podłogowym lub statywem stołowym, umożliwiającymi dostosowanie pozycji w warunkach domowych i szpitalnych.

 

Łatwo dostosowana wysokość i kąt nachylenia głowicy, a także możliwość odwrócenia głowicy urządzenia o pełne 360°, pozwala na dogodne użytkowanie urządzenia niemal w każdej pozycji.

 

Cykl leczenia można bez problemu zaprogramować za pomocą panelu kontrolnego nawet na 30 sekund. Wbudowany drążek dystansowy gwarantuje utrzymanie bezpiecznej odległość od powierzchni skóry.

 

Dodatkowo, statyw wyposażono w pokrywę ochronną zapobiegającą przedostawaniu się zanieczyszczeń. Ponadto BIOPTRON Pro 1 posiada wygodną matę (matę można poddać odkażeniu, wymienić lub umyć).

 

Średnica filtra BIOPTRON Pro 1 wynosi około 11 cm i pozwala na stosowanie światłoterapii zarówno na małych jak i dużych powierzchniach skóry.

 

 

Dane techniczne:

Średnica filtra około 11 cm
Zasilanie 100-230 V~, 50/60 Hz
Pobór mocy 90 VA
Moc żarówki halogenowej 50 W
Klasa ochrony Klasa II, IP 20
Typ urządzenia Typ B
Ciężar ze statywem stołowym 3,4 kg
Ciężar ze statywem podłogowym 7,8 kg
Temperatury otoczenia:  
eksploatacja +10°C do +40°C
magazynowanie -30°C do +45°C
Długość fali 480 – 3400 nm
Stopień polaryzacji >95% (590 – 1550 nm)
Jednostkowa gęstość mocy średnio 40 mW/cm2
Energia światła na minutę średnio 2.4 J/cm2

 

 

 

 

Bioptron Pro1_wymiary

 

 

 

 

Stosowanie Terapii BIOPTRON

Terapia Światłem BIOPTRON powinna być dobrana indywidualnie. Czas trwania każdej sesji jak i całej terapii zależy przede wszystkim od problemu zdrowotnego i stanu obszaru ciała poddawanego terapii. W zależności od wskazań Terapia Światłem Bioptron zajmuje niespełna kilka minut i powinna być stosowana raz bądź dwa razy w ciągu dnia. Terapia powinna być stosowana również, gdy mamy czas na relaks i możemy czerpać przyjemność z efektu biostymulującego.

1. Przed zastosowaniem Terapii Światłem Bioptron powinno się oczyścić obszar, który będzie poddany naświetlaniu. Uwaga: Wszelkie okrycia i ubrania powinny być usunięte z miejsca poddawanego leczeniu przed rozpoczęciem terapii.

2. Należy odprężyć się i ustawić promień światła na obszar, który ma zostać poddany leczeniu. Kąt padania promieni powinien wynosić 90 º (kąt prosty), a urządzenie powinno się znajdować w odległości ok. 10 cm od poddanej leczeniu partii ciała. Podczas przeprowadzania terapii, nie powinno się poruszać urządzeniem. W przypadku stosowania terapii na większym obszarze ciała, obszar objęty leczeniem należy naświetlać punktowo.

3. Terapię Światłem Bioptron powinno się przeprowadzać raz lub dwa razy dziennie, na przykład rano i/lub wieczorem, przez 4-10 minut lub zgodnie z zaleceniami lekarza.

4. Powtarzać powyższe czynności w przypadku każdego miejsca na ciele, które wymaga terapii.

5. Po zakończeniu terapii należy odłączyć urządzenie od źródła zasilania!