Lampa do naświetlań Bioptron 2
1 » 2 » 3 » 4 » Lampa do naświetlań Bioptron 25
Lampa do naświetlań Bioptron 2Lampa do naświetlań Bioptron 2Lampa do naświetlań Bioptron 2Lampa do naświetlań Bioptron 2
Lampa do naświetlań Bioptron 2Lampa do naświetlań Bioptron 2Lampa do naświetlań Bioptron 2Lampa do naświetlań Bioptron 2

Lampa do naświetlań Bioptron 2

Urządzenie medyczne do terapii światłem BIOPTRON 2 zostało zaprojektowane do użytku profesjonalnego. Średnica filtra lampy wynosi około 15 cm.

  • Opis produktu

Czas trwania każdej sesji kuracji może być łatwo nastawiony z góry – aż do 95 minut, z podziałem na jednominutowe stopnie i jest sterowany przez zintegrowany przełącznik elektroniczny z płynnym włączaniem/wyłączaniem. Urządzenie jest dostępne z różnymi statywami (profesjonalny, podłogowy), co gwarantuje wygodę dostosowania terapii do potrzeb użytkownika – zarówno dla pacjenta jak i pracowników służby zdrowia.Dzięki kątowemu kształtowi obudowy, urządzenie to można łatwo ustawić w różnych pozycjach, co umożliwia poddanie kuracji całego ciała pacjenta.

 

Dane techniczne:

Średnica filtra około 15 cm
Zasilanie 100-230 V~, 50/60 Hz
Pobór mocy 1,4-1,0 A
Moc żarówki halogenowej 90 W
Klasa ochrony Klasa II, IP 20
Typ urządzenia Typ B
Ciężar bez statywu 4,3 kg
Temperatury otoczenia:  
eksploatacja +10°C do +40°C
magazynowanie -30°C do +45°C
Długość fali 480 – 3400 nm
Stopień polaryzacji >95% (590 – 1550 nm)
Jednostkowa gęstość mocy średnio 40 mW/cm2
Energia światła na minutę średnio 2.4 J/cm

 

bioptron 2 wymiary

 

BIOPTRON 2 – statywy

Urządzenie BIOPTRON 2 dostępne jest z dwoma statywami (profesjonalny i statyw Y), które umożliwiają wygodne ustawienie urządzenia zgodnie z indywidualnymi potrzebami.

 

Zasadnicze właściwości:

  • bezpieczeństwo użytkowania
  • mobilność
  • wygoda i odprężająca forma leczenia
  • konstrukcja statywu podłogowego, umożliwia zamontowanie urządzenia przy łóżku pacjenta oraz przy wózku inwalidzkim
  • system bezpieczeństwa snap-in
  • elastyczność terapii – możliwość zastosowania terapii na dowolnej, wymagającej leczenia części ciała
  • przyjazne dla użytkownika montaż i regulacja

 

 

Stosowanie Terapii Światłem BIOPTRON:

 

Terapia Światłem BIOPTRON powinna być dobrana indywidualnie. Czas trwania każdej sesji jak i całej terapii zależy przede wszystkim od problemu zdrowotnego i stanu obszaru ciała poddawanego terapii. W zależności od wskazań Terapia Światłem Bioptron zajmuje niespełna kilka minut i powinna być stosowana raz bądź dwa razy w ciągu dnia. Terapia powinna być stosowana również, gdy mamy czas na relaks i możemy czerpać przyjemność z efektu biostymulującego.

1. Przed zastosowaniem Terapii Światłem Bioptron powinno się oczyścić obszar, który będzie poddany naświetlaniu. Uwaga: Wszelkie okrycia i ubrania powinny być usunięte z miejsca poddawanego leczeniu przed rozpoczęciem terapii.

2. Należy odprężyć się i ustawić promień światła na obszar, który ma zostać poddany leczeniu. Kąt padania promieni powinien wynosić 90 º (kąt prosty), a urządzenie powinno się znajdować w odległości ok. 10 cm od poddanej leczeniu partii ciała. Podczas przeprowadzania terapii, nie powinno się poruszać urządzeniem. W przypadku stosowania terapii na większym obszarze ciała, obszar objęty leczeniem należy naświetlać punktowo.

3. Terapię Światłem Bioptron powinno się przeprowadzać raz lub dwa razy dziennie, na przykład rano i/lub wieczorem, przez 4-10 minut lub zgodnie z zaleceniami lekarza.

4. Powtarzać powyższe czynności w przypadku każdego miejsca na ciele, które wymaga terapii.

5. Po zakończeniu terapii należy odłączyć urządzenie od źródła zasilania!