Lampa do naświetlań Bioptron MedAll
1 » 2 » 3 » 4 » Lampa do naświetlań Bioptron MedAll5
 Lampa do naświetlań Bioptron MedAll Lampa do naświetlań Bioptron MedAll Lampa do naświetlań Bioptron MedAll
 Lampa do naświetlań Bioptron MedAll Lampa do naświetlań Bioptron MedAll Lampa do naświetlań Bioptron MedAll

Lampa do naświetlań Bioptron MedAll

Urządzenie do Terapii Światłem BIOPTRON MedAll posiada wiele najnowocześniejszych rozwiązań opatentowanych przez producenta Zepter International sprawiających, że obsługa jest jeszcze bardziej komfortowa i wygodna.

  • Opis produktu

Bioptron MedAll jest łatwy w użyciu, całkowicie bezpieczny, o wielkiej mocy, lecz łagodny, o stylowym wzornictwie i najnowocześniejszej technologii, zaprojektowany dla użytku w domu, w szpitalach i instytucjach specjalistycznych, w ośrodkach sportowych i wellness.

Ergonomiczny, łatwy w obsłudze, przenośny, można zabrać go wszędzie i zaprogramować w dowolnym czasie dzięki zintegrowanemu zegarowi (wskaźnikowi czasu) oraz najnowocześniejszemu wyświetlaczowi.

Filtr o średnicy 5 cm zapewnia wygodną aplikację terapii światłem na całym ciele, od najmniejszych do największych powierzchni, które mają zostać poddane leczeniu.

Zaoszczędzisz energię, czas i pieniądze ponieważ innowacyjna funkcja trybu czuwania (sleep mode) zużywa tylko 0,5 W mocy w trybie czuwania, więc urządzenie jest gotowe do użycia o każdej porze, gdy tylko tego potrzebujesz, bez marnowania energii.

Urządzenie jest dostępne z podłogowym statywem oraz poręcznym podróżnym etui, w celu bezpiecznego przechowywania i transportu.

 

 

Dane techniczne:

Średnica filtra 5 cm
Zasilanie 100-230 V~, 50/60 Hz
Moc żarówki halogenowej 20 W
Długość fali 480 – 3400 nm
Stopień polaryzacji >95% (590 – 1550 nm)
Jednostkowa gęstość mocy średnio 40 mW/cm2

bioptron_MedAll_wymiary

 

 

Statyw BIOPTRON MedAll

Wraz z Terapią Światłem BIOPTRON MedAll dostępny jest statyw, który umożliwia wygodne ustawienie w zależności od potrzeb indywidualnego użytkownika.

 

 

Główne właściwości:

  • Bezpieczny dla użytkownika
  • Przenośny
  • Wygodny dla relaksującego zabiegu
  • System bezpieczeństwa Snap-in
  • Elastyczność ze względu na dotarcie do każdej poddawanej zabiegowi powierzchni ciała
  • Przyjazny dla użytkownika pod względem montażu i ustawiania

 

Zastosowanie Terapii Światłem BIOPTRON

Terapia Światłem BIOPTRON musi być dobrana indywidualnie. Długość każdej sesji, zarówno jak i całej terapii zależy przede wszystkim od problemu zdrowotnego i stanu poddawanego terapii obszaru ciała. W zależności od wskazań Terapia Światłem Bioptron zajmuje niespełna kilka minut i powinna być stosowana raz bądź dwa razy w ciągu dnia. Terapia powinna być stosowana również, gdy mamy czas na relaks i możemy czerpać przyjemność z efektu biostymulującego.

1. Przed zastosowaniem Terapii Światłem Bioptron powinno się oczyścić obszar, który będzie poddany naświetlaniu. Uwaga: Wszelkie okrycia i ubrania powinny być usunięte z miejsca poddawanego leczeniu przed rozpoczęciem terapii.

2. Należy odprężyć się i ustawić promień światła na obszar, który ma zostać poddany leczeniu. Kąt padania promieni powinien wynosić 90o (kąt prosty), a urządzenie powinno się znajdować w odległości ok. 10 cm od poddanej leczeniu partii ciała. Podczas przeprowadzania terapii, nie powinno się poruszać urządzeniem. W przypadku stosowania terapii na większym obszarze ciała należy naświetlać objęty leczeniem obszar punktowo.

3. Terapię Światłem Bioptron powinno się przeprowadzać raz lub dwa dziennie, na przykład rano i/lub wieczorem, przez 4-10 minut lub zgodnie z zaleceniami lekarza.

4. Powtarzać powyższe czynności w przypadku każdego miejsca na ciele, które wymaga terapii.

5. Po zakończeniu terapii należy odłączyć urządzenie od źródła zasilania!