Fotel do leczenia nietrzymania moczu Magneto STYM
1 » 2 » 3 » Fotel do leczenia nietrzymania moczu Magneto STYM4
Fotel do leczenia nietrzymania moczu Magneto STYMFotel do leczenia nietrzymania moczu Magneto STYMFotel do leczenia nietrzymania moczu Magneto STYMFotel do leczenia nietrzymania moczu Magneto STYMFotel do leczenia nietrzymania moczu Magneto STYM
Fotel do leczenia nietrzymania moczu Magneto STYMFotel do leczenia nietrzymania moczu Magneto STYMFotel do leczenia nietrzymania moczu Magneto STYMFotel do leczenia nietrzymania moczu Magneto STYMFotel do leczenia nietrzymania moczu Magneto STYM

Fotel do leczenia nietrzymania moczu Magneto STYM

Magneto STYM to urządzenie do funkcjonalnej magnetostymulacji mięśni dna miednicy. Skutecznie leczy problem nietrzymania moczu oraz inne dolegliwości układu moczowo - płciowego za pomocą terapii FMS.
Jest to najskuteczniejsza bezkontaktowa metoda leczenia inkontynencji.

 • Opis produktu
 • Linki (1)
 • Do pobrania (3)

 

Urządzenie zostało opracowane przy użyciu nowej technologii FMS (funkcjonalna stymulacja magnetyczna) z przeznaczeniem do leczenia problemów z mięśniami dna miednicy, problemów pooperacyjnych i poporodowych u kobiet, problemów z prostatą i zaburzeniami erekcji u mężczyzn.

 

Impulsowe pole magnetyczne emitowane przez urządzenie stymuluje mięśnie dna miednicy do wykonywania ćwiczeń. Podczas terapii pacjent siedzi zupełnie ubrany na wygodnym fotelu. Każda sesja terapeutyczna trwa około 20 minut i na ogół przeprowadza się ją co drugi dzień. Poprawa jest odczuwalna już po około sześciu sesjach.

 

Stymulacja magnetyczna zwiększa siłę i wytrzymałość zwieracza i mięśni dna miednicy. Podczas stymulacji pacjent skupia się na skurczach mięśni, co wspomaga aktywne wykonywanie ćwiczeń w tych partiach.
Zabieg jest bezbolesny.
 


JAK DZIAŁA GŁĘBOKA STYMULACJA ELEKTROMAGNETYCZNA?
 

Organizm ludzki z fizycznego punktu widzenia to zespół przewodników, półprzewodników i izolatorów, na które majfmsą wpływ różne typy zewnętrznej energii, np. prąd, pole magnetyczne, światło, temperatura etc.


Charakterystyczną cechą pola magnetycznego jest przenikanie przez wszystkie struktury ustroju. Cecha ta odróżnia pole magnetyczne od innych postaci energii, które ulegają pochłonięciu na niewielkiej głębokości tkanek.

 

Głębokość efektywnej stymulacji polem elektromagnetycznym za pomocą urządzenia sięga do 10cm.
Indukcja ta jest około 150 razy większa od najmocniejszych stosowanych do tej pory aparatów do magnetoterapii.

 

Terapia aparatem Magneto STYM korzystnie wpływa na krążenie obwodowe, natlenowanie krwi, wzmożenie wymiany jonów oraz stymulację reakcji biochemicznych w organizmie. Dzięki temu znacznie przyspiesza odbudowę i regenerację tkanek.DLACZEGO STYMULACJA ELEKTROMAGNETYCZNA?
 

 • Skuteczny i szybki powrót do sprawności fizycznej
 • Bezinwazyjne, bezbolesne zabiegi
 • Zabiegi na miejsca niedostępne dla innych terapii
 • Możliwość wykonywania zabiegów przez ubrania z tkanin naturalnych
 • Brak skutków ubocznych
 • Bardzo szybki i trwały efekt


KOMFORT DLA TERAPEUTY

Zabieg nie wymaga przygotowania pacjenta, a wszystkie parametry widoczne na bieżąco na przejrzystym ekranie LCD

 

KOMFORT DLA PACJENTA

Bezbolesny, bezinwazyjny, niekrępujący zabiegWSKAZANIA:

 • zaburzenia układu moczowo – płciowego, nietrzymanie moczu
 • problemy z mięśniami dna miednicy
 • problemy pooperacyjne i poporodowe u kobiet
 • przewlekłe zapalenie gruczołu krokowego
 • problemy z prostatą i zaburzeniami erekcji u mężczyzn
 • dysfunkcje seksualneParametry techniczne:

  Magneto Stym Magneto Stym prestige
Moc pola magnetycznego maks. 3 Tesle
Modulacja amplitudy sinusoida, półsinusoida, trapez, ciaąła szpilkowa, prostokątna z regulowaną częstotliwością
Modulacja częstotliwości 1 do 80 Hz
Okres modulacji jest regulowany w stosunku do czasu aktywności Czas aktywności podzielony przez liczbę całkowitą
Czas trwania impulsu 1 do 20 s
Czas pauzy 1 do 20 s
Maksymalna ilość etapów w programie 8
Maksymalny czas trwania każdego etapu 20 min
Czas trwania zabiegu 1 – 60 min
Programy gotowe 100
Programy własne 72
Bezpiecznik 2 x T10A
Napięcie wejściowe 240 V AC, 50~60 Hz
Moc 1500 VA
Wymiary (W x L x H) 43 x 60 x 26 cm 47 x 60 x 27 cm
Waga 8,5 kg 9,5 kg

 

 

Istnieje możliwość rozbudowy urządzenia Magneto Stym:


alt

 
 • aplikatory do innych zastosowań za pomocą terapii FMS (leczenie zaburzenń mięśniowo-szkieletowych, zaburzeń funkcjonalnych kręgosłupa, zaburzeń nerwowych, osłabienia mięśni, dysfunkcje układu nerwowego, terapia bólu ostrego i przewlekłego) patrz Tesla Stym

alt
 • dodatkowy aplikator wbudowany w oparcie fotela (dla skuteczniejszej terapii pęcherza nadreaktywnego i bólów kręgosłupa lędźwiowego)
   

 

 
Chcesz wiedzieć więcej o terapii? Zapraszamy na stronę: www.nietrzymanie.moczu.eu

 

 

Zobacz, jak wygląda zabieg:

 

Film udostępniony dzięki Uzdrowisku w Goczałkowicach-Zdrój


Sprzedane urządzenia Magneto Stym w Polsce:


 


Z prasy:
 

Od dwóch lat na rynku polskim pojawiła się nowa nadzieja dla pacjentów z problemami nietrzymania moczu lub stolca. Zaburzenia te dotykają zarówno kobiet jak i mężczyzn. Coraz częściej zgłaszają się do poradni również dzieci. Nietrzymanie moczu jest niewątpliwie bardzo wstydliwym zaburzeniem, dlatego też pacjenci niejednokrotnie zgłaszają się po pomoc do ginekologa lub urologa, gdy problem jest już poważny. Urządzenie Magneto Stym stwarza warunki do stymulacji osłabionych mięśni, w tym mięśni dna miednicy. Magneto Stym indukuje impulsowe pole magnetyczne niskiej częstotliwości od 1 do 80 Hz, ale o bardzo wysokiej wartości indukcji magnetycznej rzędu do 2 Tesli (około 200 razy większa od najmocniejszej dawki stosowanej do tej pory w aparatach do magnetoterapii), niespotykanej do tej pory w aparatach do fizykoterapii. Charakterystyczną cechą pola magnetycznego jest przenikanie przez wszystkie struktury tkanek, a odzież czy gips nie stanowią przeszkody dla przenikania tego czynnika. Z tego też powodu pacjenci do zabiegu nie muszą się rozbierać. Głębokość stymulacji polem elektromagnetycznym za pomocą urządzenia Magneto Stym sięga do 10 cm.

W fizykoterapii od wielu lat stosowany jest u pacjentów z nietrzymaniem moczu zabieg z zakresu elektroterapii. Wymaga on od pacjenta włożenia sondy dopochwowej czy odbytniczej celem stymulacji osłabionych mięśni, jak to ma miejsce w zabiegu jakim jest elektrostymulacja. Niejednokrotnie z tego powodu pacjenci nie decydują się na tę formę terapii. Alternatywą dla tego zabiegu jest bezkontaktowa terapia polem magnetycznym w nietrzymaniu moczu z wykorzystaniem aparatu Magneto Stym.

Fizjoterapeuta za pomocą aparatu może dopasować odpowiednie parametry zabiegowe do indywidualnych potrzeb pacjenta, w zależności od rodzaju nietrzymania moczu. Pacjent siada w fotelu, w wygodnym niekrępującym ubraniu. Zabieg trwa 20 minut i wymaga od pacjenta w trakcie trwania zabiegu świadomej pracy (napinanie i rozluźnianie) osłabionych mięśni dna miednicy. Jest to rodzaj sprzężenia zwrotnego, tzw. biofeedback. Zabiegi wykonuje się co drugi dzień, w serii 16 – 20 zabiegów. Ważne jest by pacjent miał świadomość, że po zakończonej terapii należy nadal ćwiczyć mięśnie dna miednicy, by utrzymać efekt terapii.

Przeciwwskazaniem do terapii Magneto Stym w nietrzymaniu moczu są: ciąża, choroba nowotworowa, czynna gruźlica płuc, ciężkie infekcje pochodzenia wirusowego, bakteryjnego i grzybiczego, obecność elektronicznych implantów wspomagających pracę różnych narządów, hemoroidy w trakcie leczenia oraz bóle dołem brzucha o nieustalonej etiologii.

 

dr Renata Skalska-Izdebska

adiunkt, Wydział Medyczny

Uniwersytetu Rzeszowskiego

Instytut Fizjoterapii

 

Pozostałe produkty z kategorii