Strona główna » SPRZĘT REHABILITACYJNY » FIZYKOTERAPIA » APARATY DO DRENAŻU LIMFATYCZNEGO

APARATY DO DRENAŻU LIMFATYCZNEGO

APARATY DO DRENAŻU LIMFATYCZNEGO


Drenaż limfatyczny to masaż poprawiający ogólną kondycję organizmu poprzez pobudzenie krążenia krwi oraz przepływu limfy. Poprzez odpowiednie uciskanie i pocieranie ciała w kierunku węzłów chłonnych poprawia metabolizm oraz przyspiesza wydzielanie toksyn z organizmu, wspomagając tym samym układ odpornościowy organizmu. Ponadto masaż limfatyczny likwiduje obrzęki, redukuje cellulit, poprawia wygląd skóry, przyczynia się do lepszej przemiany materii oraz wspomaga krążenie obwodowe, szczególne jeśli chodzi o kończyny dolne. Szczególnie ważną funkcję drenaż limfatyczny spełnia u kobiet po mastektomii, które miały usunięte węzły chłonne pachowe. W takim przypadku w okolicach ramion pojawiają się obrzęki, których usuwanie skutecznie wspomaga drenaż limfatyczny (masaż uciskowy).


Masaż uciskowy mogę być przeprowadzony w specjalistycznym gabinecie przez odpowiednio wykwalifikowaną osobę. Jednak prostszym i tańszym na dłuższą metę rozwiązaniem jest zakup urządzenia do sekwencyjnego masażu uciskowego. Aparaty takie składają się ze sprężarki (aparatu do drenażu limfatycznego) oraz mankietów, podzielonych na komory, które są pompowane przez aparat. To właśnie dzięki tym założonym na kończyny mankietom jest możliwy sekwencyjny masaż uciskowy. Wypełnione powietrzem komory powodują odpowiedni przesuwany ucisk na kończyny o określonym czasie i tym samym przesuwają chłonkę w stronę węzłów chłonnych.


 
Dodatkowe opcje przeglądania
Zakres cen od do
Tylko nowości
Tylko promocje

Jak wybrać aparat do drenażu limfatycznego?
alt
Wybór aparatu zależy od naszych potrzeb, od tego, czy kupujemy urządzenie do celów prywatnych na własne potrzeby, czy do celów komercyjnych do gabinetu rehabilitacyjnego. W zależności od potrzeby do aparatu do drenażu limfatycznego dostępne są mankiety na kończyny górne oraz dolne. Specyficznym mankietem jest mankiet na pas biodrowy, który używamy przy wspomaganiu odchudzania i redukcji cellulitu. Mamy do wyboru aparaty z mankietami 4-, 6- lub 12-komorowymi. Im większa liczba komór, tym drenaż jest bardziej precyzyjny i skuteczny. Dobrze jest, gdy aparat ma możliwość ustawienia czasu trwania zabiegu oraz ciśnienia dla każdej z komór mankietu. Bardziej zaawansowane aparaty do masażu uciskowego posiadają gotowe programy zabiegowe oraz możliwość zapisania indywidualnych ustawień.

Jeśli kupujemy aparat na użytek własny, zazwyczaj są wybierane prostsze tańsze aparaty, z takim mankietem, który nas interesuje. Ważne jest, by urządzenie było niewielkie, kompaktowe. Polecamy aparat do masażu limfatycznego Power Q1000 Plus z odpowiednim zestawem 4-komorowych mankietów lub Power Q1000 Premium, gdy możemy przeznaczyć więcej środków pieniężnych (wyposażony dodatkowo w wyświetlacz, 5 programów zabiegowych i możliwość zapisywania własnych ustawień). Aparat ten nadaje się również do niewielkich gabinetów rehabilitacyjnych lub ośrodków SPA.  Natomiast do użytku komercyjnego, gdy mamy większą ilość pacjentów, najlepiej jeśli wybierzemy zaawansowany aparat z pełnym zestawem mankietów. Najczęściej wybieranym aparatem do takich celów jest Power Q8060 z mankietami 6-komorowymi lub Power Q8120 z mankietami 12-komorowymi. Wtedy dodatkowo dla celów higienicznych polecamy zakup foliowych wkładów jednorazowych do mankietów.Przeczytaj:


alt
5 powodów, dla których warto w swoim gabinecie posiadać aparat do masażu pneumatycznego

Aparat do masażu uciskowego to niewielkie kompaktowe urządzenie znajdujące zastosowanie w medycynie, odnowie biologicznej i kosmetyce. Szeroki wachlarz zastosowań, przystępna cena oraz prosta obsługa nie wymagająca specjalnych umiejętności sprawiają, że urządzenie to warto postawić w każdym gabinecie fizjoterapii... więcej >>

alt

Aparaty do masażu uciskowego - najczęściej zadawane pytania
 

Aparaty do drenażu limfatycznego to proste urządzenia, które znajdują się niemal w każdej przychodni rehabilitacyjnej, gabinecie do fizykoterapii, czy ośrodku odnowy biologicznej. Mimo że ich obsługa nie wymaga specjalistycznego szkolenia, są to urządzenia medyczne, którymi przy nieodpowiednim użytkowaniu można wyrządzić krzywdę pacjentowi. Często więc pojawiają się różne wątpliwości i pytania odnośnie stosowania aparatów do masażu uciskowego. czytaj >>altWykorzystanie aparatu do drenażu limfatycznego po mastektomii

Zabieg mastektomii ogranicza transport komórek nowotworowych do krwi, co warunkuje zmniejszenie ryzyka powstawania przerzutów. Wiąże się on jednak z zagrożeniem pojawienia się obrzęku limfatycznego, powstałego wskutek  zastoju limfy (zastoju chłonki) spowodowanego nieprawidłowościami mechanizmu jej odpływu. Aparaty do drenażu limfatycznego wspomagają odprowadzanie tych substancji z kończyn, poprawiając komfort życia. czytaj>>
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu