Strona główna » Strefa wiedzy » Laseroterapia weterynaryjna w walce z bólem

Laseroterapia weterynaryjna w walce z bólem

Czym jest laseroterapia?

Laseroterapia, zwana również laseroterapią niskopoziomową (LLLT) lub zimną laseroterapią, wykorzystuje promieniowanie światła do wywołania reakcji fotochemicznej w komórkach organizmu. LLLT nie emituje ciepła i dlatego często zamiennie używa się określenia zimnej laseroterapii.

Podczas sesji LLLT lekarz weterynarii lub użytkownik w domu naświetla bolesny obszar. Laser niskiego poziomu przenika przez skórę bez powodowania bólu lub uszkodzenia. Komórki wchłaniają energię świetlną i przekształcają ją w energię komórkową, redukując ból i zmniejszając stany zapalne. Cała procedura trwa tylko kilka minut, a zabieg powtarza się zazwyczaj kilka razy w tygodniu przez miesiąc.

Stosowanie urządzeń do laseroterapii w leczeniu bólu nie jest niczym nowym. W 1967 roku węgierski chirurg Endre Mester odkrył potencjał światła laserowego do stymulowania gojenia się ran u myszy. Następnie wykorzystał swoje odkrycia do leczenia owrzodzeń skóry u ludzi. Współcześnie zimną terapię laserową stosuje się w weterynarii głównie podczas wspomagania leczenia ortopedycznego, neurologicznego, terapii bólu, gojenia się ran oraz w redukcji problemów dermatologicznych.

 

alt

Terapia laserowa w trosce o komfort życia pupila

Właściciele cierpiącego zwierzęcia stają na głowie, aby zapewnić mu ulgę w bólu. Naprzeciw wychodzą im lasery LLLT ENERGY-LASER™ i PERSONAL-LASER™ - urządzenia do terapii domowej i do użytku przez lekarza weterynarii. Ostre stany mogą być leczone codziennie, szczególnie jeśli są bardzo bolesne. Bardziej przewlekłe lepiej reagują na leczenie 2-3 razy w tygodniu. Ostre stany mogą wymagać tylko 1-6 sesji terapeutycznych, ale bardziej przewlekłe mogą wymagać 10-15 sesji. Czasem zwierzę będzie odczuwać mniejszy ból natychmiast po leczeniu, czasem jednak może reagować wolniej. Wszystko zależy od charakteru urazu, stanu zdrowia i wieku. Rezultaty są kumulatywne i czasami pojawiają się powoli, ale to nie znaczy, że terapia nie działa. Do każdego zwierzęcia należy podejść indywidualne. Dodatkowo terapia laserowa może być łączona z innymi formami leczenia: fizjoterapią, zabiegami chirurgicznymi i innymi formami terapii uzupełniającej. Lasery często przyspieszają proces gojenia i wspomagają szybkość powrotu do zdrowia.


Terapia laserem energetycznym dla każdego zwierzęcia

Terapia laserem ENERGY-LASER™ i PERSONAL-LASER™ jest odpowiednia dla wszystkich rodzajów zwierząt w każdym wieku: konie, osły, psy, koty, jaszczurki, węże, ptaki, ryby (tropikalne, zimnolubne i morskie). Wszystkie żywe stworzenia będą czerpać korzyści ze światła lasera.

Ponieważ terapia laserowa nie wymaga iniekcji ani bolesnych manipulacji większość zwierząt pozytywnie reaguje na terapię. Podczas gdy miejscowo generowane ciepło jest łagodne, zwierzęta odczuwają je jako kojące i relaksujące. Przed użyciem lasera należy pamiętać jedynie o założeniu okularów ochronnych dla siebie i zwierzęcia w przypadku leczenia okolicy pyska.

Światło lasera ENERGY-LASER™ i PERSONAL-LASER™ przenika głęboko w głąb tkanki zwierzęcia i przyspiesza jego metabolizm, zwiększa przepływ krwi, wchłanianie składników odżywczych i zdolności regeneracyjne. W wyniku terapii laserowej skóra, mięśnie, ścięgna i więzadła regenerują się szybciej bez blizn i bólu oraz bez pomocy leków i często męczących zabiegów chirurgicznych.


alt     alt

Lasery Energy Laser™  dostępne w naszej ofercie tutaj.

Przejdź do strony głównej
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu