Strona główna » Strefa wiedzy » TECAR terapia - zastosowanie w kosmetyce

TECAR terapia - zastosowanie w kosmetyce

Terapia TECAR, czyli działanie falami radiowymi o wysokiej częstotliwości > 0,5 MHz na ciało pacjenta, daje nie tylko efekty fizykoterapeutyczne w rehabilitacji. Terapia skutecznie sprawdza się również w kosmetyce, znana jako zabiegi falami RF. W trybie pojemnościowym, wykorzystując elektrody kondensatorowe, daje ona doskonałe efekty na skórze. Współcześnie działanie tych fal zwane jest liftingiem bez skalpela.

 

alt 

TECAR - odmładzająca terapia


 

Pod wpływem działania fal radiowych o częstotliwości 500-700 kHz, które sięgają do ok. 2 cm wgłąb skóry, włókna kolagenowe są podgrzewane do temperatury ok. 54°C. Wytworzone w ten sposób ciepło endogenne powoduje napinanie się włókien kolagenowych, co niesie za sobą ujędrnienie skóry i zmniejszenie zmarszczek. Ponadto fale radiowe stymulują fibroplasty do regeneracji i wytwarzania nowych włókien kolagenu oraz elastyny. Zwiększa się również gęstość i elastyczność skóry.

Terapia falami RF osiąga więc dobre efekty w poprawie owalu twarzy, redukcji zwisającego podbródka, uniesieniu opadających powiek oraz niwelowaniu obrzęków pod oczami, a także w spłyceniu blizn. W wyniku działania fal radiowych przyspieszony zostaje również drenaż limfatyczny, dzięki czemu następuje szybsze wydalanie toksyn, redukcja wolnych rodników. Skóra staje się bardziej dotleniona, odżywiona, poprawia się jej kolor.


Efekty działania fal radiowych widoczne są natychmiast. Jednak w celu długotrwałego zachowania ujędrnionej i poprawionej skóry twarzy, należy poddać pacjenta serii ok. 5 zabiegów w odstępie 3 tygodni. Efekty utrzymują się nawet do 5 lat.

 

 

TECAR – walka z otyłością


 

Fale radiowe, docierając wgłąb skóry, sięgają również komórek tłuszczowych, tzw. adipocytów. Wytwarzane ciepło endogenne powoduje rozpuszczenie i rozbicie ich, czyli lipolizę. Wydzielają się kwasy tłuszczowe, które pod wpływem stymulowanego ciepłem metabolizmu zostają w postaci płynnej wydzielane najpierw do przestrzeni międzykomórkowej, po czym za pomocą układu krwionośnego i limfatycznego trafiają do wątroby i nerki, gdzie są trawione i wydzielane.

Zabieg ten jest polecany do redukcji cellulitu, redukcji nadmiaru tkanki tłuszczowej, ujędrnianiu skóry brzucha, ud, pośladków.


 

altCo musisz wiedzieć?


 • zabieg musi wykonywać wykfalifikowana osoba, bo źle wykonana terapia może prowadzić nawet do poparzeń
 • by osiągnąć długotrwały efekt wskazana jest seria 4-8 zabiegów w odstępach ok 15-25 dni jeśli chodzi o zabiegi na twarz i co ok. 10 dni jeśli chodzi o zabiegi na ciało
 • czas zabiegów:
  • twarz 20 min
  • twarz, szyja, dekolt 30 min
  • okolica oka 10 min
  • ciało w zależności od powierzchni - od 20 do 60 min
 • ceny takich zabiegów w gabinetach kosmetycznych wahają się w zależności od miasta i standardu gabinetu – twarz – 300zł, dekolt – 150zł, ramiona – 300zł, brzuch, pośladki, uda – 300zł


Zobacz, jak to działa:

Fale radiowe to bezpieczny, nieinwazyjny zabieg, przez niektórych określany nawet jako przyjemny. Najważniejsze, że daje pozytywne efekty udowodnione naukowo, nie tylko jeśli chodzi o poprawę wyglądu, ale to niewielkie urządzenie zapewnia też skuteczną rehabilitację i zdrowie fizyczne.

 

altTherma Beauty - urządzenie do radiofrekwencji - zobacz


Przejdź do strony głównej
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu