Przyrząd do ćwiczeń stawu skokowego DRACO
Strona główna » SPRZĘT REHABILITACYJNY » KINEZYTERAPIA » Przyrządy do ćwiczeń stawu skokowego » Przyrząd do ćwiczeń stawu skokowego DRACO
Przyrząd do ćwiczeń stawu skokowego DRACOPrzyrząd do ćwiczeń stawu skokowego DRACOPrzyrząd do ćwiczeń stawu skokowego DRACO
Przyrząd do ćwiczeń stawu skokowego DRACOPrzyrząd do ćwiczeń stawu skokowego DRACOPrzyrząd do ćwiczeń stawu skokowego DRACO

Przyrząd do ćwiczeń stawu skokowego DRACO

{__FB_WYSLIJ}
{__GOOGLE_PLUS}
Urządzenie DRACO umożliwia wykonywanie ćwiczeń biernych oraz czynnych i oporowych w obrębie stawu skokowego.

  • Opis produktu

Możliwość wykonywania przez pacjenta ćwiczeń biernych pozwala na stopniowe i bezpieczne przywracanie sprawności, zwiększając zakres ruchów rehabilitowanej kończyny. To również odciążenie rehabilitanta przy pracy, który jednocześnie może poświęcić czas kilku pacjentom. Pacjent natomiast, pracując sam, samodzielnie określa granice bólowe, dopasowując zakresy ruchu do swoich możliwości, co zmniejsza stany lękowe oraz dyskomfort podczas wykonywania ćwiczeń. W kolejnej fazie rehabilitacji, możliwe są ćwiczenia czynne oraz czynne z oporem.

 

W DRACO zostały precyzyjnie odwzorowane osie anatomiczne ruchów w stawach oraz duże zakresy ruchu w celu przywrócenia pełnej sprawności.

 

Urządzenie DRACO jest proste w obsłudze oraz mobilne. Ergonomiczny design zaprojektowany przez projektanta, zapewnia wygodę użytkowania oraz estetykę urządzenia.

 

Urządzenie może zostać wyposażone w Biofeedback, który uzbraja proces rehabilitacji w sprzężenie zwrotne, stymulujące układ nerwowy, zwiększając tym samym efektywność rehabilitacji oraz wpływając na komfort ćwiczenia. Jako uzupełnienie, dostępna będzie funkcja śledzenia postępów leczenia (np. zwiększanie się ruchomości w stawach).

 

 

Parametry techniczne

Wymiary:

  • W stanie złożonym: wysokość 620 mm, długość 680 mm, szerokość 400 mm
  • W stanie rozłożonym: wysokość 940 mm, długość 680 mm, szerokość 400 mm
  • Masa: 16 kg (w tym 4 odważniki każdy po 0,67 kg)

 

Zakresy ruchu:

  • Zgięcie podeszwowe 47̊
  • Zgięcie grzbietowe 40̊
  • Pronacja i supinacja po 34̊ w każdą ze stron

 

Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu