Przyrząd do ćwiczeń nadgarstka PICTOR
Strona główna » SPRZĘT REHABILITACYJNY » KINEZYTERAPIA » Przyrządy do ćwiczeń nadgarstka i dłoni » Przyrząd do ćwiczeń nadgarstka PICTOR
Przyrząd do ćwiczeń nadgarstka PICTORPrzyrząd do ćwiczeń nadgarstka PICTORPrzyrząd do ćwiczeń nadgarstka PICTOR
Przyrząd do ćwiczeń nadgarstka PICTORPrzyrząd do ćwiczeń nadgarstka PICTORPrzyrząd do ćwiczeń nadgarstka PICTOR

Przyrząd do ćwiczeń nadgarstka PICTOR

{__FB_WYSLIJ}
{__GOOGLE_PLUS}
Urządzenie PICTOR umożliwia wykonywanie ćwiczeń samowspomaganych oraz czynno-oporowych w obrębie stawu nadgarstkowego, a także ćwiczeń ruchów obrotowych przedramienia.

  • Opis produktu

Dzięki swojej adaptacyjności urządzenie umożliwia wykonywanie trzech niezależnych przemieszczeń w anatomicznych osiach stawów: zginania i prostowania, przywodzenia oraz odwodzenia, a także nawracania i odwracania przedramienia. Pozwala to na kompleksową rehabilitację stawów nadgarstkowych w strukturze jednego urządzenia.

 

PICTOR pozwala na odciążenie rehabilitanta przy pracy, który jednocześnie może poświęcić czas kilku pacjentom. Pacjent natomiast, pracując sam, samodzielnie określa granice bólowe, dopasowując zakresy ruchu do swoich możliwości, co zmniejsza stany lękowe oraz dyskomfort podczas wykonywania ćwiczeń. Dzięki ćwiczeniom samowspomaganym, pacjent stopniowo uruchamia niesprawny nadgarstek, wprawiając go w ruch przy pomocy drugiej, zdrowej kończyny.

 

PICTOR polecany jest do rehabilitacji różnego typu urazów stawu nadgarstkowego, zmian zwyrodnieniowych i reumatycznych. Stosowany również w leczeniu dysfunkcji nadgarstka i dłoni na tle neurologicznym oraz przy zaniku mięśni jako efekt dłuższego unieruchomienia stawów. Idealny do uzdrowisk i szpitali, gabinetów, klinik rehabilitacyjnych oraz jako urządzenie do ćwiczenia w domu.

 

Ergonomiczny design zaprojektowany przez projektanta, zapewnia wygodę użytkowania oraz estetykę urządzenia.
Urządzenie może zostać wyposażone w biofeedback, który uzbraja proces rehabilitacji w sprzężenie zwrotne, stymulujące układ nerwowy, zwiększając tym samym efektywność rehabilitacji oraz wpływając na komfort ćwiczenia. Jako uzupełnienie, dostępna będzie funkcja śledzenia postępów leczenia (np. zwiększanie się ruchomości w stawach).

 

Parametry techniczne:

  • wymiary 620 mm x 360 mm x 240 mm
  • masa 17 kg
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu