Strona główna » Strefa wiedzy » Laser wysokoenergetyczny - efekty terapii - wyniki badań

Laser wysokoenergetyczny - efekty terapii - wyniki badań


Firma K-Laser, jeden ze światowych potentatów w produkcji laserów wysokoenergetycznych, od lat inwestuje w badania i rozwój. Współpraca z kompetentnymi specjalistami ze świata nauki oraz z renomowanymi placówkami medycznymi na całym świecie pozwala na wiarygodne badania dotyczące skuteczności laseroterapii wysokoenergetycznej. Partnerstwo z takimi instytucjami, jak Międzynarodowe Centrum Inżynierii Genetycznej i Biotechnologii (ICGEB), Wydział Medyczny, Nauk Chirurgicznych i Zdrowia Uniwersytetu w Trieście (UNITS), Oddział Hematologii, Onkologii i Radioterapii szpitala Ospedale Maggiore w Trieście Wyższa Szkoła Zdrowia Claudiana w Bolzano, zaowocowało szeregiem istotnych informacji dotyczących skuteczności terapii laserem wysokoenergetycznym w różnych schorzeniach.

 

alt alt alt alt 
Laser wysokoenergetyczny - skutki biologiczne  w organizmieEfekt przeciwzapalny i przeciobrzękowy


Laser wysokoenergetyczny redukuje rozszerzenie naczyń krwionośnych oraz aktywuje on drenaż limfatyczny (opróżnianie obrzęków). Tak więc obrzęki spowodowane urazami i/lub zapaleniem są zmniejszone.


Efekt przeciwbólowy

 
Terapia laserem wysokoenergetycznym pozytywnie oddziałuje na receptory bólu: podnosi próg bólu, redukuje przekazywanie bodźców bólowych do mózgu. Ból jest również zmniejszony dzięki przeciwzapalnemu i przeciwobrzękowemu efektowi. Terapia laserem wysokoenergetycznym wyzwala produkcję endorfin.
 


Poprawiona aktywność naczyniowa

 

Terapia laserem wysokoenergetycznym znacząco przyśpiesza proces kształtowania się nowych naczyń włosowatych, a zatem przyśpiesza leczenie zniszczonych tkanek, gojenie ran i zmniejsza zniszczoną powierzchnię tkanki. Ponadto korzyści obejmują wzrost anginogenezy, która powoduje tymczasowe rozszerzanie się naczyń krwionośnych (a więc także zwiększa przepływ krwi). Zwiększony przepływ krwi w zniszczonych miejscach wspomaga proces leczenia i redukuje ból.


Wzrost aktywności metabolicznej

 

Laser wysokoenergetyczny zwiększa produkcję specyficznych enzymów do transportu tlenu, ułatwiając w ten sposób naprawę i regenerację uszkodzonych komórek.


Poprawa funkcji nerwu

 

Terapia jest stosowana do leczenia uszkodzeń nerwów, takich jak traumatyczne lub jatrogenne parestezje, dysestezje i znieczulenia za pomocą programu zabiegowego.


Regeneracja ran w tkankach miękkich

Terapia umożliwia szybsze gojenie się ran, wrzodów i zapalenia błony śluzowej dzięki biostymulacji tkanki laserem wysokoenergetycznym.


alt

 

Gojenie się ran na skórze
 
W leczeniu ran skórnych, takich jak odleżyny i owrzodzenia, zalecane jest leczenie K-Laserem z zastosowaniem programu „uszkodzenia tkanek miękkich”. Częstotliwość zabiegów: dwa razy dziennie przez dwa tygodnie co drugi dzień
.


alt


Te efekty pozwalają na zastosowanie terapii laserem wysokoenergetycznym w wielu dziedzinach medycyny.


 


MEDYCYNA OGÓLNABadania nad skutecznością terapii laserem wysokoenergetycznym wykazało wiele pozytywnych skutków leczniczych w różnych schorzeniach:

 • leczenie różnych rodzajów zakażeń, takich jak grzyby, wirusy lub bakterie za pomocą laseroterapii wysokoenergetycznej, pomaga tu zwłaszcza niebieskie światło

 • zmiany nerwowe albo jatrogenne albo z powodu zewnętrznych urazów;

 • biostymulacja miejsc pooperacyjnych;

 • dysfunkcyjne zespoły algiczne stawu skroniowo-żuchwowego.

 • leczenie ostrych stanów chorobowych i w zmniejszenie nawrotów chorób

 • wzmocnienie i poprawa obrony immunologicznej organizmu w przypadku infekcjiREHABILITACJA SPORTOWA I FIZJOTERAPIAInnowacyjna TERAPIA DYNAMICZNA laserem wysokoenergetycznym K-LASER osiągnęła znaczące wyniki w traumatologii i medycynie sportowej.
Leczenie jest  bardzo komfortowe i szybkie. Biostymulacja uszkodzonych tkanek i efekt redukcji bólu sprawiają, że laser wysokoenergetyczny jest idealny do leczenia patologicznych stanów u sportowców.

Leczone schorzenia:

 • skutki po złamaniu kości

 • skutki po urazach

 • urazy więzadeł

 • patologie zapalne ścięgien


 

ONKOLOGIA - CHOROBY NOWOTWOROWEBadania prowadzone przez K-Laser wspólnie z ICGEB i UNITS mają również na celu udoskonalenie skutecznej terapii wspomagającej dla pacjentów z nowotworem. Podczas terapii przeciwnowotworowej pacjenci mogą cierpieć na problemy ze skórą i zmiany śluzowe, które drastycznie obniżają jakość życia i mogą osłabić skuteczność terapii przeciwnowotworowych.
Badania prowadzone nad skutecznością laseroterapii wysokoenergetycznej wykazały szczególną skuteczność w następujących schorzeniach:

 • zapalenie błony śluzowej jamy ustnej u pacjentów z chorobą nowotworową poddawanych leczeniu przeciwnowotworowemu 

 • zapalenia skóry wywołanego radioterapią, w którym laserowi udało się zmniejszyć liczbę przerw spowodowanych działaniami niepożądanymi;

 • biostymulacja miejsc pooperacyjnych.

 

LECZENIE SCHORZEŃ STÓP


alt

Lista patologii stóp leczonych laserem wysokoenergetycznym:

 • Ból śródstopia
 • Paluch koślawy – zapalenie kaletki
 • Zapalenie powięzi podeszwowej
 • Zespół cieśni stępu
 • Artretyzm – choroba zwyrodnieniowa stawów
 • Zapalenie między paliczkowe
 • Ostroga piętowa
 • Neuropatia tibijsko-stępowa
 • Wrzód cukrzycowy
 • Brodawki
 • Grzybica
 • Zapalenie ścięgna Achillesa


BADANIA W PATOLOGIACH STÓP

Grzybica paznokci


Grzybica może być ograniczona do najbardziej zewnętrznej części paznokcia lub może rozprzestrzeniać się na odcinki proksymalne i dystalne.
Nieleczone grzybice mogą powodować onycholizę i dystrofię paznokci. Mogą również wpływać na skórę stóp zarówno na poziomie podeszwowym, jak i na poziomie międzypalcowym, w takich schorzeniach jak GRZYBICA MIĘDZYPALCOWA, znana również jako STOPA SPORTOWCA.
Dzięki zaawansowanej terapii laserem wysokoenergetycznym K-Laser, która składa się z kilku elementów, zabieg dzieli się na kilka etapów: od terapii manualnej przy użyciu rękojeści ORL do terapii z wykorzystaniem rękojeści wysokoenergetycznej.

Laser wysokoenergetyczny K-Laser początkowo gwarantuje zmniejszenie stanu zapalnego, a następnie eliminację zakażenia grzybiczego poprzez całkowita dezynfekcję leczonego obszaru.

alt

Brodawki podeszwowe

W leczeniu brodawek K-Laser stosuje nieinwazyjne leczenie składające się z pojedynczych sesji terapeutycznych.


alt


Wrzód cukrzycowy

Wrzód cukrzycowy wpływa na tkanki skórne i podskórne. Jest to jedna z najtrudniejszych chorób stóp do leczenia bezinwazyjnego, z jak najmniejszym bólem dla pacjenta i bez starannej oceny angiologicznej i histopatologicznej. Terapia K-Laserem zwiększa biostymulację tkanki i pomaga goić się uszkodzonym tkankom.  

alt

Owrzodzenia żylakowe

 

Owrzodzenia żylne są zwykle bardziej powierzchowne i mają tendencję do umiejscawiania się wokół wewnętrznej kostki. Często obecny jest obrzęk. Laser wysokoenergetyczny pozwala uzyskać znaczące wyniki w zakresie poprawy unaczynienia i gojenia tkanek uszkodzonych.
 

altWszystkie te oraz inne badania prowadzone przez firmę K-Laser pozwalają na udoskonalanie urządzenia oraz dopasowywanie go do potrzeb najnowszej medycyny.
Jak wykazują przeprowadzone eksperymenty, laser wysokoenergetyczny K-Laser to urządzenie, które skutecznie wspiera wiele terapii. 
Zapoznaj się z urządzeniem:

alt

Laser wysokoenergetyczny CUBE


Przejdź do strony głównej