Trening funkcjonalny z biofeedbackiem IsoLift
1 » 2 » 3 » Trening funkcjonalny z biofeedbackiem IsoLift4
Trening funkcjonalny z biofeedbackiem IsoLiftTrening funkcjonalny z biofeedbackiem IsoLiftTrening funkcjonalny z biofeedbackiem IsoLiftTrening funkcjonalny z biofeedbackiem IsoLiftTrening funkcjonalny z biofeedbackiem IsoLift
Trening funkcjonalny z biofeedbackiem IsoLiftTrening funkcjonalny z biofeedbackiem IsoLiftTrening funkcjonalny z biofeedbackiem IsoLiftTrening funkcjonalny z biofeedbackiem IsoLiftTrening funkcjonalny z biofeedbackiem IsoLift

Trening funkcjonalny z biofeedbackiem IsoLift

IsoLift – model umożliwiający trening z biofeedbackiem z wykorzystaniem wolnych ciężarów lub bez dodatkowego obciążenia, wyposażony dodatkowo w pneumatyczny mechanizm linkowy wbudowany w podstawę, umożliwiający wykonywanie ćwiczeń oporowych w płaszczyźnie czołowej z dowolną prędkością.

  • Opis produktu

IsoLift – Functional Line

 

Zaawansowany biofeedback w treningu funkcjonalnym.

Dzięki możliwości łatwego wytłumaczenia ewentualnych błędów na podstawie wielu dostępnych informacji zwrotnych fizjoterapeuci i trenerzy uzyskują niezwykle cenne narzędzie ułatwiające komunikację z podopiecznymi.

 

Cechy charakterystyczne:

  • komputer PC z dotykowym 23” wyświetlaczem,
  • analiza ruchu wykonywana przy pomocy kamery 3D oraz czujników mierzących siły reakcji podłoża,
  • klucz umożliwiający dostęp do centralnego systemu zarządzającego.

 

Dane techniczne:

Typ: IsoFree
Wymiary (dł. x szer. x wys.) [cm]: 244 x 130 x 192
Masa [kg]: 200
Powierzchnia treningowa [cm]: 100 x 100
Interfejs PC: Całkowicie programowalny
Funkcje: Kontrola jakości wykonywanych ćwiczeń,
kontrola postawy, ocena równowagi
Opór [kg]: 0-15
Maksymalne obciążenie [kg]: 300

 

Functional Line obejmuje 3 urządzenia:

  • IsoFree – model podstawowy umożliwiający trening z biofeedbackiem z wykorzystaniem wolnych ciężarów lub bez dodatkowego obciążenia.
  • IsoLift – model umożliwiający trening z biofeedbackiem z wykorzystaniem wolnych ciężarów lub bez dodatkowego obciążenia, wyposażony dodatkowo w pneumatyczny mechanizm linkowy wbudowany w podstawę, umożliwiający wykonywanie ćwiczeń oporowych w płaszczyźnie czołowej z dowolną prędkością.
  • IsoShift – model umożliwiający trening z biofeedbackiem całego ciała, wyposażony w dwa regulowane ramiona. System oporowy bazuje na mechanizmie pneumatycznym, który umożliwia trening z dowolną prędkością (ćwiczący nie odczuwa działania siły bezwładności).

IsoFree, IsoLift i IsoShift są platformami do treningu funkcjonalnego, które dzięki zintegrowanym czujnikom nacisku i kamerom 3D są w stanie weryfikować symetrię i precyzję wykonywanych ćwiczeń oraz dystrybucję obciążenia kończyn dolnych.

 

Oprogramowanie:

Wszystkie urządzenia z serii Functional Line są wyposażone w moduł testowy służący do oceny funkcjonalnej. Celem jest sprawdzenie w jaki sposób pacjent/klient wykonuje podstawowe ruchy takie jak przysiad czy odwiedzenie ramion. Wykorzystanie kamery 3D pozwala na „odczytanie” ruchów wszystkich segmentów ciała co pozwala na pomiar zakresów ruchomości. Oprogramowanie posiada również znane testy posturalne służące do oceny równowagi statycznej i dynamicznej (próba Romberga, limity stabilności, BESS) Moduł treningowy zawiera ponad 150 zaprogramowanych ćwiczeń podzielonych na poszczególne rejony anatomiczne. Umożliwia on kontrolę w czasie rzeczywistym całej sylwetki w 3D (avatar) oraz dodatkowo symetrię nacisku stóp na podłoże oraz pracę tułowia w 2D. Wyszukany algorytm stworzony przez TecnoBody jest w stanie nie tylko zliczać ilość wykonanych powtórzeń zadanego ćwiczenia ale również jakość ich wykonania. Innowacyjny moduł skoków pozwala na obserwację w czasie rzeczywistym parametrów kinetycznych i kinematycznych. Umożliwia również analizę wszystkich faz wyskoku klatka po klatce pod różnymi kątami i z różnych stron oraz zachowanie środka nacisku stóp na podłoże (CoP) po lądowaniu. Dostępny jest również moduł gier stworzony pod kątem treningu funkcjonalnego wpływający na zwiększenie skupienia uwagi osoby ćwiczącej.