Strona główna » SPRZĘT REHABILITACYJNY » TERAPIA IHHT (HIPOKSYTERAPIA)

TERAPIA IHHT (HIPOKSYTERAPIA)

TERAPIA IHHT (HIPOKSYTERAPIA)
Terapia IHHT (terapia mitochondrialna, hipoksyterapia) to trening hipoksyjny, poprawiający funkcjonowanie każdej komórki organizmu. Zabieg polega na podawaniu pacjentowi przez specjalne urządzenie za pomocą maski powietrza o różnym stężeniu tlenu - jest to naprzemiennie niskie i wysokie stężenie (hipoksja / hiperoksja). Tym sposobem terapia mitochondrialna leczy wiele chorób u ich podstaw, wzmacnia odporność organizmu i poprawia jego funkcjonowanie. Działa podobnie jak trening wysokościowy.
 
Dodatkowe opcje przeglądania
Zakres cen od do
Tylko nowości
Tylko promocje

Hipoksyterapia a naukaNiedotlenienie to stan, w którym stężenie tlenu we krwi tętniczej jest niższe niż normalne. Dzieje się tak, gdy dochodzi do przerwania prawidłowego oddychania i dlatego może być wynikiem niewydolności oddechowej.

W ostatnich latach reakcja ludzkich komórek, tkanek i organizmu na hipoksję przyciągnęła wiele uwagi społeczności naukowej. W 2019 r. nagrodę Nobla w dziedzinie fizjologii lub medycyny otrzymali wspólnie William G. Kaelin Jr, Sir Peter J. Ratcliffe i Gregg L. Semenza „za odkrycie, w jaki sposób komórki wyczuwają i przystosowują się do dostępności tlenu”. Zidentyfikowali oni mechanizm, który reguluje aktywność genów w odpowiedzi na różne poziomy tlenu.

Równolegle do ich badań, w ciągu ostatnich 5 lat na całym świecie zintensyfikowano badania nad wpływem okresowej hipoksji. Zastosowanie tak zwanej przerywanej hipoksji, czyli treningu hipoksyjnego w praktyce sportowej i wojskowej oraz zastosowanie medyczne w profilaktyce i leczeniu różnych chorób wzbudziło zainteresowanie środowiska naukowego i rzuciło światło na korzystny potencjał terapii IHHT.
Przeczytaj:
Terapia IHHT jako skuteczny sposób powrotu do zdrowia po przebyciu COVID-19 (rehabilitacja pocovidowa)

 

 

Terapia IHHT jako skuteczny sposób powrotu do zdrowia po przebyciu COVID-19 (rehabilitacja pocovidowa)


COVID-19, jako infekcja ogólnoustrojowa, wymaga kompleksowego podejścia do rehabilitacji. Terapia IHHT to metoda, która regeneruje organizm, rozpoczynając od poziomu komórkowego. Dzięki zastosowaniu przerywanej hipoksji, następuje odbudowa komórek, tkanek, a w efekcie całych narządów i układów zaatakowanych przez wirus Sars COV-19... czytaj więcej >>
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu