Rękawica do rehabilitacji dłoni GLOREHA
Strona główna » SPRZĘT REHABILITACYJNY » SPRZĘT FITNESS » Rękawica do rehabilitacji dłoni GLOREHA
Rękawica do rehabilitacji dłoni GLOREHARękawica do rehabilitacji dłoni GLOREHARękawica do rehabilitacji dłoni GLOREHARękawica do rehabilitacji dłoni GLOREHARękawica do rehabilitacji dłoni GLOREHARękawica do rehabilitacji dłoni GLOREHARękawica do rehabilitacji dłoni GLOREHARękawica do rehabilitacji dłoni GLOREHA
Rękawica do rehabilitacji dłoni GLOREHARękawica do rehabilitacji dłoni GLOREHARękawica do rehabilitacji dłoni GLOREHARękawica do rehabilitacji dłoni GLOREHARękawica do rehabilitacji dłoni GLOREHARękawica do rehabilitacji dłoni GLOREHARękawica do rehabilitacji dłoni GLOREHARękawica do rehabilitacji dłoni GLOREHA

Rękawica do rehabilitacji dłoni GLOREHA

{__FB_WYSLIJ}
{__GOOGLE_PLUS}
alt

Rękawica GLOREHA to innowacyjne urządzenie umożliwiające proprioceptywną rehabilitację dłoni pacjentów z różnymi stopniami dysfunkcji. Urządzenie pozwala przyjąć skuteczny wzorzec neuromotoryczny podczas rehabilitacji poprzez zamierzoną stymulację aferentną najważniejszych obszarów dłoni.

 • Opis produktu
 • Do pobrania (1)

ZASTOSOWANIE


Rękawice rehabilitacyjne GLOREHA mają szerokie zastosowanie przy wspomaganiu rehabilitacji ruchowej kończyny górnej (dłoni, nadgarstka i ramienia), ale także stymulowanie plastyczności neuronalnej pacjenta:
 • u pacjentów z niedowładem dłoni lub porażeniem po urazach ośrodkowego układu nerwowego, obwodowego układu nerwowego, rdzenia kręgowego lub z ubytkami mięśniowo-szkieletowymi
 • są wsparciem w bezpośrednim okresie pooperacyjnym
 • w leczeniu po ostrym lub przewlekłym stanie w wielu innych schorzeniach

EFEKTY
 • Utrzymanie i poprawa zakresu ruchomości stawów
 • Stymulacja proprioceptywna
 • Poprawa zdolności wzrokowo-przestrzennych i uwagi
 • Wzrost niezależności funkcjonalnej
 • Zmniejszenie bólu, obrzęku i hipertonii
 • Zapobieganie zrostom, przykurczom, uszkodzeniom spowodowanym unieruchomieniem
 • Poprawa metabolizmu stawów, krążenia limfatycznego i krwi
 • Utrzymanie umiejętności funkcjonalnych i percepcji ciała
 • Wzrost koordynacji i zręczności
 • Zwiększenie przyczepności i siły szczypania


FUNKCJE
MOBILIZACJA PASYWNA
Podczas gdy rękawica rehabilitacyjna Gloreha mobilizuje stawy palców, pacjent obserwuje na ekranie trójwymiarową symulację ręki. Nawet u pacjenta, który nie ma aktywnego ruchu resztkowego, jest możliwe aby zastosować mobilizację bierną od pierwszych etapów leczenia. Oprogramowanie daje wiele możliwości personalizacji terapii.
Każdy drobny chwyt i wszystkie kombinacje można zaprogramować.

INTEGRACJA BILATERALNA
Podczas gdy pacjent z niedowładem połowicznym aktywnie porusza zdrową ręką, zrobotyzowana rękawica rehabilitacyjna Gloreha w tym samym czasie wytwarza z drugiej strony podobny ruch. Zgięcie i wyprost palców są aktywowane dynamicznie przez pacjenta, dzięki czemu zwiększa się jego poziom zaangażowania i motywacji. Mechanizm motoryczny lustra, obserwacja dwóch poruszających się rąk 3D i wykonywanie dwustronnych zadań funkcjonalnych z rzeczywistymi obiektami wzmacniają stymulację obszarów korowych mózgu.

AKTYWNA MOBILIZACJA
Podczas ćwiczeń pacjent jest instruowany, aby samodzielnie rozpoczął zadanie ruchowe (zgięcie i wyprost palców), a jeśli nie jest w stanie wykonać ćwiczenia, rękawica do rehabilitacji Gloreha zapewni wsparcie. Oprogramowanie oferuje ćwiczenia, które prowadzą pacjenta przez terapię za pomocą intuicyjnej grafiki motywującej.

TERAPIA OBSERWACJI DZIAŁANIA
Rękawica do rehabilitacji dłoni Gloreha umożliwia wykonywanie ćwiczeń opartych na terapii obserwacji działania (AOT – Action Observation Therapy), w ramach której odbywa się trening charakteryzujący się dwoma etapami: OBSERWACJA – najpierw pacjent obserwuje na ekranie zadanie ruchowe i WYKONANIE - po zakończeniu
podglądu wizualnego rękawica rehabilitacyjna wspiera wykonanie konkretnego ćwiczenia motorycznego.

ĆWICZENI A FUNKCJONALNE
Celem programu rehabilitacyjnego jest reedukacja pacjenta w zakresie używania ręki i całej kończyny górnej do czynności życia codziennego. Zachęcanie do interakcji
z prawdziwymi przedmiotami jest jednym z głównych celów rękawicy rehabilitacyjnej Gloreha i jej oprogramowania. Ćwiczenia funkcjonalne mobilizują pacjenta, aby nie myślał tylko o końcu ruchu, ale raczej jako o działaniu z ostatecznym celem.

GRY INTERAKTYWNE
Oprogramowanie oferuje ćwiczenia o różnym stopniu trudności, oparte na aktywnych ruchach kończyny górnej wykrywanych przez dedykowane czujniki. Graficzny interfejs angażuje pacjenta i jednocześnie uprzyjemniając czas. W ćwiczeniu ruchowym pacjent kieruje postacią w grze, która wykonuje zadania o różnym stopniu złożoności. 


MODELE RĘKAWICY DO REHABILITACJI DŁONI GLOREHA:
 
  GLOREHA
Sinfonia
GLOREHA
Aria
GLOREHA
Workstation
GLOREHA
Workstation Plus
GLOREHA
Sinfonia Plus
Pasywna mobilizacja  
Terapia obserwacji działania  
Ćwiczenia funkcjonalne  
Kompensacja wagi kończyny górnej
Integracja bilateralna      
Aktywna mobilizacja      
Gry interaktywne - dłonie  
Gry interaktywne - nadgarstek    
Gry interaktywne - ramię    
Ćwiczenia poznawcze    


Szczegółowe opisy modeli w broszurze - w zakładce Do pobrania

 
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu