Przyrząd do terapii skolioz SKOL-AS
Strona główna » SPRZĘT REHABILITACYJNY » KINEZYTERAPIA » Pozostały sprzęt do kinezyterapii » Przyrząd do terapii skolioz SKOL-AS
Przyrząd do terapii skolioz SKOL-ASPrzyrząd do terapii skolioz SKOL-AS
Przyrząd do terapii skolioz SKOL-ASPrzyrząd do terapii skolioz SKOL-AS

Przyrząd do terapii skolioz SKOL-AS

{__FB_WYSLIJ}
{__GOOGLE_PLUS}
SKOL-AS to trójpłaszczyznowa terapia skolioz w oparciu o oryginalną metodykę.

  • Opis produktu

Metodyka SKOL-AS jest jedną z nielicznych opisanych form terapeutycznych, oddziałujących kompleksowo na bierny i czynny mechanizm stabilizujący kręgosłupa, a także na układ nerwowy sprawujący kontrolę nad tymi strukturami. Korekcja przy użyciu metody i aparatu SKOL-AS wskazana jest dla dzieci i młodzieży, u których skrzywienie zawiera się między 6o a 40o (kąt wg. Cobba). Aparat SKOL-AS umożliwia zastosowanie i wykorzystanie postępowania treningowego w metodyce korekcji skolioz – co pozwala wypracować u dziecka utrwalone zmiany adaptacyjne i zmienić możliwości, nawyki i funkcje ruchowe w kierunku reedukacji wzorców ruchowych z nieprawidłowych na prawidłowe.

 

  • Stymulacja biernego i czynnego układu stabilizacji kręgosłupa poprzez odpowiednie aktywowanie funkcji ruchowych
  • Prowadzenie rehabilitacji w płaszczyznach czołowej, strzałkowej oraz poprzecznej
  • Stymulacja struktur układu nerwowego w celu reedukacji wzorców ruchowych
  • Wspomaganie pracy terapeuty

 

 

 

 

W proponowanej metodyce terapii zostały uwzględnione wytyczne i zalecenia opracowane przez SOSORT (Międzynarodowe Towarzystwo Ortopedyczne i Rehabilitacyjnego Leczenia Skolioz):

  • Najważniejszym elementem kinezyterapii skolioz są ćwiczenia czynne prowadzące do trójpłaszczyznowej korekcji deformacji. Prowadzenie fizjoterapii w skoliozach powinno wynikać z przyjęcia jednej z najbardziej prawdopodobnych teorii wyjaśniającej etiologię tego schorzenia, czyli zaburzeń równowagi nerwowo-mięśniowej.
  • Leczenie zachowawcze powinno zatrzymać progresje skrzywienia, zapobiegać dysfunkcji układu oddechowego, zabezpieczyć dziecko przed ewentualnymi bólami kręgosłupa w przyszłości i poprawić sylwetkę poprzez korekcję postawy.
  • Należy poprzez ćwiczenia doprowadzić do stabilizacji skorygowanej pozycji.

 

 

Istota proponowanej metody, opartej na analizie patomechaniki bocznych skrzywień kręgosłupa (bsk), polega na czynnej, segmentarnej korekcji skrzywienia. W trakcie ćwiczeń powstaje odwrotny do kierunku rozwoju skoliozy trójpłaszczyznowy, korygujący ruch kręgosłupa. Podstawowym założeniem terapeutycznym nie jest wzmacnianie siły mięśni tworzących „gorset mięśniowy”, lecz wyrobienie zdolności czynnego korygowania układu ciała i utrzymania prawidłowej postawy. Poza tym każde ćwiczenie charakteryzuje trójpoziomowy charakter ruchu, czyli równoczesne oddziaływanie na bierny i czynny mechanizm stabilizujący, a także na sprawujący nad nimi kontrolę układ nerwowy.

 

Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu