Strona główna » SPRZĘT MEDYCZNY » ODDZIAŁY SZPITALNE / OIOM » PRZYŁBICE OCHRONNE

PRZYŁBICE OCHRONNE

PRZYŁBICE OCHRONNE
Oferujemy proste i tanie przyłbice do ochrony przeciwwirusowej polskiej produkcji.
Przyłbice są lekkie i wygodne w noszeniu, mogą z powodzeniem zastąpić maski ochronne lub być ich uzupełnieniem dla lepszej ochrony.
Posiadamy przyłbice w dwóch wersjach - zwykłe i otwierane do góry. Oba modele są z tyłu zakończone gumką, którą można wyregulować indywidualne do swojego rozmiaru głowy.
 
 
Dodatkowe opcje przeglądania
Zakres cen od do
Tylko nowości
Tylko promocje

Walczymy z COVID-19

Kto może używać przyłbicy zamiast maseczki?
 
 1. Osoba wykonująca czynności zawodowe w obiektach handlowych lub usługowych lub w placówkach handlowych lub usługowych może w czasie wykonywania tych czynności zawodowych realizować obowiązek, o którym mowa w ust. 1, przez zakrywanie ust i nosa przy pomocy przyłbicy, jeżeli wszystkie stanowiska kasowe lub miejsca prowadzenia sprzedaży lub świadczenia usług w danym obiekcie lub placówce są oddzielone od klientów dodatkową przesłoną ochronną.
 2. Wg zaleceń przyłbicę ochronną zamiast maseczki może nosić fizjoterapeuta wykonujący swoją pracę. 
 3. Minister Zdrowia potwierdził, że przyłbicę może nosić każdy z nas zamiast maseczki ochronnej. Dodatkowo na stronie gov.pl zawarta jest następująca informacja: - "Dopuszcza się również zakrywanie ust i nosa przy pomocy części odzieży (np. chusty, apaszki, szalika) czy za pomocą przyłbicy".
 4. Personel szpitalny oraz osoby zajmujące się osobami zakażonymi powinny nosić przyłbicę medyczną razem z maską, jako uzupełnienie ochrony antywirusowej.


Dlaczego przyłbice są lepszym wyborem niż maseczki?
 • Przyłbice nie obciskają się na twarzy i nie wgniatają w nos
 • Nie zasłaniają pola widzenia
 • W przypadku osób noszących okulary, przyłbica nie przyczynia się do parowania szkieł, w przeciwieństwie do maseczek
 • Nie utrudniają oddychania
 • Przyłbice chronią całą twarz, również oczy
 • Nie psują makijażu
 • Są zaporą dla wirusów nie do przejścia, w przeciwieństwie do tradycyjnych maseczek chirurgicznych lub wykonanych w domu, przez które w pewnym stopniu przenika aerozol
 • Przyłbice są łatwiejsze w dezynfekcji i w czyszczeniu - wystarczy je przetrzeć ściereczką nasączoną środkiem dezynfekującym
 • Podczas zakładania i zdejmowania przyłbicy nie dotykamy dłońmi twarzy
 • Unikamy również dotykania twarzy, przy poprawianiu maseczki podczas noszenia, co niestety często się zdarza

Oczywiście do pełnej ochrony przeciwwirusowej, np w przypadku pracowników służby zdrowia mających kontakt z osobami zakażonymi, wskazane jest jednoczesne noszenie przyłbic i maseczek oraz pozostałych elementów sprzętu ochronnego.