Bieżnia do analizy chodu Walkerview
1 » 2 » 3 » Bieżnia do analizy chodu Walkerview4
Bieżnia do analizy chodu WalkerviewBieżnia do analizy chodu WalkerviewBieżnia do analizy chodu WalkerviewBieżnia do analizy chodu Walkerview
Bieżnia do analizy chodu WalkerviewBieżnia do analizy chodu WalkerviewBieżnia do analizy chodu WalkerviewBieżnia do analizy chodu Walkerview

Bieżnia do analizy chodu Walkerview

Walkerview – bieżnia do analizy chodu oraz rehabilitacji Bieżnia do analizy chodu oraz rehabilitacji wyposażona w czujniki nacisku oraz zaawansowany układ optyczny kontrolujący pracę całego ciała.

  • Opis produktu

Cechy charakterystyczne:

  • komputer PC z ekranem dotykowym 15”,
  • monitor LCD służący do biofeedbacku oraz do treningu w wirtualnej rzeczywistości,
  • analiza chodu wykonywana przy pomocy kamery 3D oraz czujników nacisku,
  • analiza postawy ciała przy wykorzystaniu kamery 3D,
  • klucz umożliwiający dostęp do centralnego systemu zarządzającego.

 

Wirtualna rzeczywistość

Dzięki Walker View pacjenci mogą zanurzyć się w wirtualnej rzeczywistości, która poza informacjami na temat postawy i symetrii pracy kończyn dolnych dostarczy im możliwość emocjonalnego uczestnictwa w procesie rehabilitacji. Bodźce dostarczane pacjentom mogą być modyfikowane w zależności od ich możliwości: zmiana prędkości pasa bieżni oraz/lub ruchy dodatkowe (przeskakiwanie nad przeszkodami, zbieranie przedmiotów przy pomocy kończyn górnych itp.)

 

Dane techniczne:

Wymiary (dł. x szer. x wys.) [cm]: 275 x 90 x 205
Masa [kg]: 280
Wysokość pasa [cm]: 15
Prędkość [km/h]: 0-20
Regulacja prędkości [km/h]: co 0,2
Prędkość wsteczna [km/h]: 0-5
Regulacja kąta nachylenia [%]: 0-15
Maksymalne obciążenie [kg]: 150

 

Kontrola stabilności postawy

Bieżnia TecnoBody jest wyposażona w pas z wbudowanymi czujnikami nacisku. Technologia ta pozwala na analizę fazy podporu podczas chodu oraz dzięki potężnemu interfejsowi programowemu pozwala na korygowanie parametrów dynamicznych w czasie rzeczywistym. Po zakończeniu testu system automatycznie drukuje raport z przeprowadzonej analizy chodu.

 

Kamera 3D

Kamera znajdująca się na przednim panelu systemu Walker View ma możliwość „skanowania” pacjentów. Wyposażona jest w trzy różne rodzaje optyki: kamerę 2D, kamerę na podczerwień oraz kamerę ultradźwiękową. Przetworzenie informacji pochodzących z tych trzech źródeł pozwala na odwzorowanie i zarejestrowanie każdego ruchu ciała pacjenta bez wykorzystania jakichkolwiek markerów. Dzięki możliwości zmiany punktu obserwacyjnego za pomocą ekranu dotykowego komputera sterującego operator może prześledzić ruchy ciała (postawę) nie tylko w płaszczyźnie czołowej ale również w zakresie 360o.

 

Kontrola postawy

47 calowy monitor umiejscowiony z przodu systemu Walker View jest wirtualnym lustrem, które daje pacjentowi feedback za pomocą którego może on kontrolować postawę podczas chodu z różnych perspektyw.