Aparat do krioterapii na azot Cryo-T Elephant
1 » 2 » 3 » 4 » Aparat do krioterapii na azot Cryo-T Elephant5
Aparat do krioterapii na azot Cryo-T ElephantAparat do krioterapii na azot Cryo-T Elephant
Aparat do krioterapii na azot Cryo-T ElephantAparat do krioterapii na azot Cryo-T Elephant

Aparat do krioterapii na azot Cryo-T Elephant

Aparat Cryo-T Elephant wykorzystuje ciekły azot do zabiegów krioterapii/kriostymulacji miejscowej. Aparat pozwala na łatwe i bezpieczne prowadzenie zabiegów we wszystkich placówkach rehabilitacyjnych, również w tych, którym zabiegi krioterapii/kriostymulacji miejscowej refunduje Narodowy Fundusz Zdrowia (NFZ).

  • Opis produktu

Cryo-T Elephant – to największa gama aparatów o różnej pojemności, zaawansowaniu technologicznym i nowatorskich rozwiązaniach. W ofercie obecnie znajdują się:

Cryo-T Elephant 60 litrowy – wersja pneumatyczna

– Cryo-T Elephant 35 litrowy – wersja pneumatyczna

– Cryo-T Elephant Mini 35 litrowy – wersja pneumatyczna i grzałkowa

– Cryo-T Elephant Mini 26 litrowy – wersja pneumatyczna i grzałkowa

– Cryo-T Elephant S 11 litrowy – wersja grzałkowa

 

 

Cryo-T Elephant 60 i 35 litrowy (pneumatyczny) jest aparatem sterowanym elektronicznie, charakteryzującym się wieloma innowacyjnymi rozwiązaniami technicznymi, które niebywale podnoszą wygodę, bezpieczeństwo i ekonomikę użytkowania.

 

 

 

 

Zalety użytkowania aparatu Cryo-T Elephant – wersja pneumatyczna:

  • bezpieczeństwo pacjenta i terapeuty

Cryo-T Elephant – jako jedyny azotowy aparat na świecie, w trakcie zabiegów krioterapii/kriostymulacji miejscowej mierzy temperaturę powierzchni skóry pacjenta. Czujnik, umieszczony w dyszy nadmuchowej pozwala terapeucie kontrolować temperaturę obszaru ciała poddanego nadmuchowi zimnym kriogenem. Dzięki temu terapeuta łatwiej może zorientować się, czy kriostymulacja prowadzona jest równomiernie i skutecznie, a sygnał dźwiękowy poinformuje go o zbyt intensywnym schłodzeniu skóry i groźbie odmrożenia.
Aparat jest urządzeniem nieciśnieniowym. Oznacza to, że w trakcie pracy nie dochodzi do wytwarzania się dużych ciśnień w zbiorniku z azotem a tym samym nie ma groźby niekontrolowanego, gwałtownego wypływania tego kriogenu.

  • wygoda użytkowania

Sterowanie urządzeniem odbywa się za pomocą dużego panela dotykowego z ekranem LCD na którym uwidocznione są wszystkie parametry zabiegu. Intensywność schładzania uzyskuje się poprzez stopniową regulację siły nadmuchu, dobierając optymalne parametry zabiegu do wielkości obszaru ciała poddanego kriostymulacji.

W dyszy nadmuchowej umieszczone są diody kontroli temperatury informujące terapeutę o prawidłowej pracy aparatu. W Cryo-T Elephant zastosowano przewód kriogeniczny o nowoczesnej konstrukcji, specjalnie opracowanej przez inżynierów firmy Metrum. Zapewnia on swobodę przemieszczania dyszy nadmuchowej nie przemarzając i nie usztywniając się w trakcie zabiegu, co daje terapeucie duży komfort pracy.

 

  • niskie koszty eksploatacyjne

Aparat Cryo-T Elephant wersja pneumatyczna, uzyskuje niską temperaturę w zupełnie inny sposób, niż aparaty dotychczas będące na rynku. Nowa technologia w tym zakresie polega na wykorzystaniu ciepła parowania ciekłego azotu. Dzięki nowatorskim rozwiązaniom konstrukcyjnym uzyskano znacznie bardziej ekonomiczną pracę. Aparat podczas pracy wykorzystuje ok. 40 % azotu mniej niż dotychczasowe konstrukcje. Poczynione w ten sposób oszczędności pozwalają na szybki zwrot inwestycji i realne zyski z dalszej eksploatacji.

 

 

Cryo-T Elephant Mini 35 i 26 litrowy (pneumatyczny) to aparaty wykorzystujące naczynia Dewara o mniejszej pojemności (35 i 26 litrów) oraz o prostszej konstrukcji.
Przy zachowaniu całej funkcjonalności (podstawa jezdna pozwalająca na swobodne przemieszczanie się z aparatem, waga mierząca ilość pozostałego w zbiorniku azotu, kilka stopni intensywności nadmuchu), wersja ta pozbawiona została funkcji pomiaru temperatury powierzchni skóry a sterowanie aparatem odbywa się za pomocą uproszczonego sterownika.
Jest to tańsza wersja urządzenia pozwalająca uzyskiwać oszczędności jakie daje użytkowanie aparatu pneumatycznego.
Jednakże, dla klientów przyzwyczajonych do aparatów w starej technologii, znających i ceniących sobie to rozwiązanie, oferujemy aparaty grzałkowe o pojemności 35, 26 (Cryo-T Elephant Mini) i 11 litrów Cryo-T Elephant S).